testosteronu u žen

Dámské zdravotní Trends

Testosteron není schválen US Food and Drug Administration (FDA) k léčení sexuálních problémů u žen. V tomto okamžiku není testosteron pilulky, náplast nebo krém schválen pro ženy v USA vyrobených pro muže mít příliš vysokou dávku pro ženy. Ale může lékař předepsat testosteronu v umocněn vzorci, což je lék vyrobený právě pro vás lékárník.

Testosteron je známý jako “mužské” hormonu, nebo androgenů. To také se vyrábí v malých množstvích nadledvinách a vaječnících ženy. Ženská testosteronu je nejvyšší kolem věku 20 let a pomalu klesá s věkem. 1

Testosteron terapie zvyšuje hladinu testosteronu v těle. Ale testosteron je jen FDA schválen pro použití u mužů.

Methyltestosterone pravděpodobně nefunguje v těle a mozku jako přírodní testosteron dělá. To není přímo zvyšovat hladinu testosteronu ženy. A nemůže být měřena v krvi, jako je přírodní testosteronu.

Methyltestosterone. Tento hormon výrobek je někdy také předepsán pro ženy v menopauze ke zlepšení sexuální touhy a reakce.

U mužů testosteron je spojena s mužským fyzikální vlastnosti a sexuální touhy; U žen se testosteron mohou být spojeny s sexuální touhy. Ale pro ženy, zájem o sex je mnohem složitější než pouhé hladiny testosteronu.

Testosteron je experimentální léčba používá ke zvýšení ženské sexuální zájem, vzrušení a uspokojení. Ženy s nízkou úrovní androgen, kteří by mohli mít prospěch z terapie testosteronem nízkými dávkami zahrnují ty, kteří

Měli jejich vaječníky odstraněny (ooforektomie). To způsobí náhlý pokles testosteronu, což může snížit sexuální touhy a spokojenost; Mají nízkou sexuální apetit, že se nezdá být způsoben lék, ani poměru nebo problémy související se stresem; Mají nadledvin systémový problém nebo underactive hypofýzy (hypopituitarismus).

Mohla otěhotnět. Vezmeme-testosteron, když jste těhotná, může způsobit ženský plod vyvíjet mužské rysy; Máte nebo jste měla rakovinu dělohy nebo prsu; Mají vysoký cholesterol nebo onemocnění srdce; Onemocněním jater.

Neužívejte testosteron, pokud vás

Někteří odborníci varují před použitím terapie testosteronu u žen, kteří nedosáhli menopauzy. 2

Tam není dost silný důkaz k podpoře využívání testosteronu pro zlepšení symptomy menopauzy. 3, ale pro ženy, které již nemají vaječníky (nebo jejichž vaječníky nefungují), bylo prokázáno, testosteronu s estrogenovou terapií mírně zvýšit sexuální touhy. 4

V mnoha žen, testosteron může mít přímý vliv na sexuální touhy a sexuální odezvu. Ženy užívající testosteron může mít více sexuálních myšlenek, fantazie, aktivitu a spokojenost. 5

Neexistuje žádný pevný vztah mezi ženským vysokou testosteronu a vysoké sexuální apetit, ani mezi nízkou sexuálního náboje a nízkou hladinu testosteronu. Můžete mít nízkou hladinu testosteronu v těle a mají normální sexuální apetit či mají vysokou hladinu testosteronu a velmi malý zájem o sex.

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře, pokud máte

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Přičemž testosteron za použití kožní náplasti, gelu nebo krému Nezdá se, že vliv na hladinu cholesterolu v krvi, ale brát to ústy dělá. Je to proto, že hormony užívaným ústy jsou zpracovány játry. Hormony přijatá přes kůži nejsou zpracovávány v játrech. 6 V tomto okamžiku nejsou k dispozici žádné schválené FDA-testosteron výrobky pro ženy.

Testosteron léčba po dobu delší než 6 měsíců nebyl studován. Odborníci ještě nevědí, zda to zvyšuje riziko rakoviny prsu, onemocnění srdce, nebo nebezpečných krevních sraženin. To může zvýšit tato rizika, protože některé testosteronu v těle je vyroben na estrogen. Vyšší než normální estrogen v těle je spojena s těmito riziky. 6

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Nepoužívejte tento lék, pokud jste těhotná, kojíte, nebo plánujete otěhotnět. Pokud potřebujete používat tento lék, poraďte se se svým lékařem o tom, jak lze zabránit otěhotnění.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Basson R (2008). Dámská sexualita a sexuální dysfunkce. V RS Gibbs et al., Eds., Danforth v porodnictví a gynekologie, 10. vyd., Str. 742-758. Philadelphia: Lippincott Williams a Wilkins.

Vysoká škola porodníků a gynekologů (2011). Ženské sexuální dysfunkce. ACOG praxe Bulletin No. 119. gynekologie a porodnictví, 117 (4): 996 – 1007.

Fritz MA, Speroff L (2011). Menopauza a perimenopauze přechod. V klinické gynekologické endokrinologie a neplodnost, 8. vyd., Str. 673-748. Philadelphia: Lippincott Williams a Wilkins.

Léky pro ženské sexuální dysfunkce (2010). Medical Letter na drogách a Therapeutics, 52 (1353/1354): 100-102.

Fritz MA, Speroff L (2011). Postmenopauzální hormonální terapie. V klinické gynekologické endokrinologie a neplodnost, 8. vyd., Str. 749-857. Philadelphia: Lippincott Williams a Wilkins.

Basaria S, Dobs AS (2004). Bezpečnost a nežádoucí účinky androgenů: Jak pacienty upozornit. Proceedings, 79 (suppl): S25-S32.

Sarah Marshall, MD – Rodinný Medicin; Kirtly Jones, MD – porodnictví a gynekologie

4.6.2014

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Kopřivka; Chrapot nebo hlubší hlas; Snížil velikost prsou; Zvýšení velikosti vašeho klitorisu.

růst ochlupení na tváři a těle; vypadávání vlasů na pokožce hlavy; Akné nebo mastnou pleť.